Tytus, Romek i Atomek czyli wspomnienie młodości ;)

Dzisiaj znów sięgnę do staroci, bo warto ;) Jesteśmy z mężem wielkimi wielbicielami serii „Tytus, Romek i Atomek”. Mam wszystkie numery ( oprócz tych najnowyszych wydań). No i siłą rzeczy nasze dzieci też stały się wielkimi fanami Tytusa :D  Pewnie nie każdy lubi komiksy, ale akurat Tytus jest moim zdaniem o tyle wartościowy, że naprawdę w przystępny sposób pokazuje i wyjaśnia różne zagadnienia czy ciekawostki historyczne. Chyba ulubioną moją książeczką jest Tytus geologiem. Mój starszy synek interesuje się geologią, więc to jest dla mnie dodatkowa wartość. Dla nas, mieszkających w Warszwie, jest dodatkowa atrakcja związana z tą książeczką- możemy iść do muzeum geologii PAN, tego samego, do którego wybrał się Tytus.

tytus_ geologiem

t2

Tytusy są o tyle fajne, że jest bardzo dużo odcinków i chyba każdy możne znaleźć coś dla siebie. Nie wszystkie nadają się dla maluchow, ale większość na pewno.

Dla mnie fajny jest też oczywiście Tytus drukarzem, pamiętam jak bardzo zawiłe wydawały mi sie te zagadnienia, kiedy byłam mała :D

t13

Za co cenię Tytusa najbardziej, to między innymi świetnie wymyślone pojazdy – mielolot, wannolot, trabolot, Rozalia, wkrętacz, aerografolot itd. Są niesamowite i oczywiście związane z tematem danej książeczki :)

2 cenna dla mnie rzecz to to, że Tytus właściwie jest uczony metodą edukacji domowej :D Jest to coś, co mnie bardzo interesuje, szykujemy się do pozostawienia naszych dzieci w edukacji domowej. Zatem Tytus wydaje się być bardzo dobrym wzorem do naśladowania ;) Jest tu pare fajnych pomysłów, które albo już wykorzystaliśmy albo wykorzystamy – czy to tematy wycieczek, czy takie wymyślne doświadczenia jak makowiec ukazujący procesy górotwórcze :D

tmuz

tswinia

Tych co znają Tytusa na pewno nie trzeba przekonywać, jaki jest fajny, jeśłi ktoś nie czytał, zachęcam gorąco! :)

Jeśli kogoś interesują dane związane z Tytusem, jak numery książeczek, nazwy pojazdów itd, to jest nawet strona na wikipedii : TYTUS

Idąc dalej śladami Tytusa, poszliśmy sobie do Muzeum Geologicznego. Byliśmy tutaj już kilka razy, więc poszukiwania z Tytusem bardzo ożywiły naszą wizytę. Jak widzicie, chłopcy tropili okazy z książeczki bardzo uważnie :)

muzeum_geologiczne

muz_geolog2

muz_geolog3

Akurat w grudniowy weekend odbywała się wystawa minerałów i skamieniałości. Wybieraliśmy się na nią już wiele razy i nareszcie udało się nam zrealizować plan  :) Celem zakupów ( to przy okazji był prezent mikołajkowy ) była GEODA. Ta niesamowita forma skalna bardzo zainteresowała Julcia już dawno, a podczas czytania „mysiego domku – w teatrze” okazało się, że tam na zdjęciu jest właśnie piękna ametystowa geoda. Zobaczcie zatem u „Sama i Julii” ( mysi domek, tutaj wzmianka) geodę w pokoju taty naukowca, zbieracza i nasze zbiory inspirowane min. tym obrazkiem :) Geodę znajdziecie na kartce z tytułem, mniej więcej po środku, na dole.

mysi_domek_geoda

Poniżej nasza piękna zdobycz – geoda z ametystami! Jest bardzo tajemnicza i piękna moim zdaniem :)

geoda

A ta jasna to malutka geoda Witusia. Ta geoda jest kwarcowa, z kryształem górskim:

geoda2

No a tutaj mamy minerał, który okazał się dla nas dużym zaskoczeniem. Julek dostał go, ponieważ uwielbia kolor pomarańczowy i ten kamień bardzo mu się podobał. W domu doczytaliśmy co to konkretnie jest. Mianowicie kamień ten to aurypigment, inaczej realgar, składający się z trisiarczku diarsenu. Tak , tak, okazało się że przynieśliśmy do domu arszenik, jeszcze nie spreparowany!  Także ten okaz stoi sobie spokojnie za szybką ;)arszenik

A z ciekawostek chciałam Wam pokazać bardzo ładne książeczki – animacje , kliknijcie w obrazek:

flip-1

Zobaczcie również przepiękne książki – rzeźby:

oono-4

przygody-z-ksiazka-logo2

Reklamy

5 myśli w temacie “Tytus, Romek i Atomek czyli wspomnienie młodości ;)

    • ha!no oczywiście u nas też Thorgal, Kajko i Fiki miki ! :) No i oczywiście inne klasyki, historia polski w komiksie itd :)
      Ja, jak byłam w pierqwszej ciąży , to przeczytałam wszystkie Tytusy jeszcze raz, pouzupełniałam brakujące, wymieniłam nadmiarowei też dokupiłam nnowe tomy :D No i teraz bardzo często Tytus gości u nas ( chociażby wczoraj! :)
      Pozdrawiam serdecznie :)

  1. Mogę chyba śmiało powiedzieć, że wychowałam się na Tytusie (no między innymi) sama miałam kilka tomików, kuzyn dostarczał pozostałe a ja i brat kłóciliśmy się kto kiedy ma czytać. A potem zaśmiewaliśmy się z najlepszych fragmentów. A tomik z wkrętaczem był jednym z moich ulubionych. Kiedy zaczęto wznawiać serię kupiłam wszystkie części a bratu na urodziny „Księgę 0” :)

  2. Stare wspomnienia wróciły. U nas Tytus odżył, po wieloletnim niebycie w strefie mroku w piwnicy. Milo się wzięła za niego i… po jakimś czasie nauczyła się m.in. na Tytusie czytać :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s